محل تبلیغات شما

چین لینک ( Chainlink ) چیست ؟

شبکه چینلینک (chain link) و توکن بومی آن به نام Link، متعلق به پیام رسان معروف لاین (Line) می‌باشد. لاین از اولین شرکت‌های معاملات عمومی است که بلاکچین اختصاصی و ارز بومی خود را دارد. لاین، بلاکچین و ارز link خود را از طریق یک شرکت تابع جدید مستقر در سنگاپور به نام LINE Tech Plus PTE راه اندازی کرده است. هدف این شبکه غیرمتمرکز فراهم کردن اطلاعات (اوراکل یا oracles) مورد نیاز و مربوط به قراردادهای هوشمند است.

تمامی قراردادهای هوشمند برای متصل شدن به دنیای واقعی به یک واسط امن نیازمندند. پروژه چین لینک ادعا دارد که می‌تواند نقش این واسط امن، میان قراردادهای هوشمند و دنیای واقعی را ایفا کند. بنابراین قراردادهای هوشمند می‌توانند خودشان از شبکه چینلینک استفاده کنند تا بتوانند اطلاعات معتبر و قابل اطمینان (برای مثال ورودی‌ها و APIها) مورد نیاز خود را داشته باشند. این قراردادها هزینه استفاده از شبکه چینلینک را با استفاده از توکن بومی آن یعنی Link پرداخت می‌کنند.

چین لینک چگونه کار می‌کند؟

چینلینک: قراردادهای هوشمند خود را به APIها و پرداخت‌ها متصل کنید

چین لینک قراردادهای هوشمند را به ورودی‌ها و خروجی‌های مورد نیاز آن متصل می‌کند.
ساخت یک قرارداد هوشمند واقعا ارزشمند و کارا، نیاز به آن دارد که آن قرارداد از چندین ورودی معتبر استفاده کند تا عملکرد آن بهبود یابد. علاوه بر این نیاز است تا چندین خروجی داشته باشد تا بتواند بر روی محیط بیرونی خود تاثیر بگذارد (برای مثال یک پرداخت را برای کامل شدن قرار داد انجام دهد).


قراردادهای هوشمند از محیط خارجی (دنیای واقعی) یک سری اطلاعات دریافت می‌کنند، و در آخر یک سری خروجی به آن می‌دهند. اما موضوعی که هست آن است که قرارداها نمی‌توانند این ارتباط با محیط را به طور مستقیم خودشان داشته باشند. بنابراین، برای اتصال به داده‌های دنیای واقعی، به یک واسط امن نیاز است. اینجا است که نقش یک واسط امن بسیار پررنگ می‌شود. چرا که تمامی ورودی‌های قراردادها (و خروجی آن‌ها) از طریق همین واسطه خواهد بود. 

مشکل: قراردادهای هوشمند به تنهایی نمی‌توانند به داده‌ها دسترسی پیدا کنند.

وقتی توسعه دهندگان قرارداد هوشمند خود را عملیاتی می‌کنند، با مشکل اتصال به دنیای واقعی روبرو می‌شوند. قرارداد هوشمند آنها قادر به ارتباط با منابع خارجی با اهمیت، مانند API ها نیستند. البته عدم امکان اتصال به محیط خارجی در تمامی قراردادهای هوشمند وجود دارد. و دلیل آن این است که بلاکچین‌ها نمی‌توانند به اطلاعاتی که خارج از شبکه آن‌ها است دسترسی داشته باشند. 

اوراکل‌های متمرکز نمی‌توانند واسط خوبی میان قراردادهای هوشمند و دنیای واقعی باشند.

اتصال قراردادهای هوشمند به ورودی‌ها از طریق یک گره تنها، همان مشکلی را ایجاد می‌کند که خود قراردادهای هوشمند از آن دوری می‌کنند. با یک گره اوراکل تنها، میزان اعتبار قرارداد هوشمند شما نیز فقط به اندازه یک گره خواهد بود. در واقع با استفاده از یک گره، جریان ورودی و خروجی قراردادهای هوشمند غیر متمرکز می‌شود. 

راه حل: یک شبکه اوراکل غیر متمرکز

شبکه اوراکل غیرمتمرکز چینلینک، همان امنیتی که خود قراردادهای هوشمند به دنبال آن هستند را تضمین می‌کند. با اجازه دادن به چندین چین لینک برای بررسی صحت و اعتبار ورودی‌ها قبل از استفاده در قرارداد هوشمند، امنیت، اطمینان و اعتبار قراردادهای هوشمند حفظ می‌شود.

کاربردهای چین لینک

شبکه لینک با استفاده از یک شبکه غیر متمرکز از اوراکل‌ها (مثلا APIها)، اطلاعات به موقع و دقیق مورد نیاز قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. این اطلاعات برای اجرای موثر و دقیق قراردادهای هوشمند بسیار حیاتی هستند. جرا که اطلاعات مورد نیاز در دل خود زنجیره وجود ندارد و به یک روش قابل اعتماد برای بدست آوردن آن‌ها در زنجیره نیاز است. حال قراردادهای هوشمندی که از خدمات شبکه چینلینک استفاده می‌کنند، هزینه آن را با توکن LINK پرداخت می‌کنند.

رویدادهای مهم چین لینک

سپتامبر 2017 | عرضه اولیه
نوامبر 2018 |  خرید Town Crier (پروژه‌های قراردادهای هوشمند و حریم خصوصی داده‌ها)
13 ژوئن 2019 |  اعلام همکاری گوگل و چین لینک

ویژگی های قابل توجه چین لینک

مشارکت با گوگل و یکپارچگی با اتریوم

چینلینک با بازیگران اصلی صنعت همچون گوگل و سوئیفت مشارکت دارد.
یکپارچگی با زنجیره‌های کناری اتریوم (sidechains) مانند Harmony ، Celer و Matic.

برخی از سوالات متدوال درباره تزوس ؟

خرید چین لینک در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

رابکس از بیش از 60 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. خرید چین لینک با ریال، و برعکس فروش چین لینک و تبدیل آن به ریال در رابکس ممکن است. راه دیگر تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به این ارز است. برای مثلا می‌توانید تتر یا بیت کوین خود را در صرافی بایننس به چینلینک تبدیل کنید.

آیا خرید چین لینک بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار می‌گرید. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های ی، هویت کاربران باید کاملا برای ما احراز شود شود. به همین خاطر همه‌ی صرافی‌های دیجتال معتبر، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تالار طوس پیاده سازی و اجرای استانداردهای صنایع قطعات خودرو دانلود آهنگ جدید جدیدترین اخبار محصولات بهترین های وب فارسی Cyber One تمدن اسلامی مدینه فاضله انسانهای آینده سیلوانا همینجوری