محل تبلیغات شما

بیت تورنت (BTT) چیست ؟

امروزه بسیاری از کاربران اینترنتی با پروتکل همتا به همتای بیت تورنت (BitTorrent) که توسط برن کوهن (Bram Cohen) اختراع شده آشنا هستند. بیتتورنت با استفاده از BTT، توکنی که بر روی شبکه ترون و با استاندارد TRC – 10 بالا آورده شده، پروتکل مشهور خود را گسترش می‌دهد تا یک اقتصاد مبتنی بر توکن را بر روی شبکه خود یعنی BitTorrent، برای شبکه سازی، پهنای باند و منابع ذخیره‌سازی ایجاد کند. اینگونه افراد می‌توانند از پهنای باند و فضای ذخیره‌سازی به اشتراک گذاشته شده در شبکه بهره‌مند شوند.

بیت تورنت به خالقان محتوا اجازه می‌دهد تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و بدون هیچ واسطه‌ای ارز دیجیتال به دست آورند یا خرج کنند. در حالت آرمانی، کاربران بیتتورنت می‌توانند این بلاکچین را به صدها میلیون کاربر در سراسر جهان معرفی کتند و نسل جدیدی از خالقان محتوا را به وجود آورند و به طور مستقیم محتواها را بر روی وب برای یکدیگر بفرستند.

کاربران تورنت با چالش های زیادی مواجه هستند، سرعت دانلود و بارگذاری پایین و فایل‌هایی که به مرور زمان در دیگر در دسترس نیستند. با استفاده از توکن BTT، امکان دانلودهای سریع‌تر و طول عمر بالتر فایل‌ها در فضای وب فراهم می‌شود. ارز بیتتورنت برای اولین بار بر روی سرویس μTorrent Classic که بر روی ویندوز قابل اجرا بود، پیاده سازی می شد. 

بیت تورنت در نظر دارد تا پا را فراتر گذاشته و از ارز خود در موارد و کاربردهای بیشتری جز پهنای باند استفاده کند. مواردی همچون دسترسی منابع (مانند شبکه خصوصی مجازی توزیع شده) یا شبکه تحویل محتوا (CDN)، ذخیره سازی عمومی و محاسبات.

کیف پول‌های بیت تورنت

کیف پول تراست والت از ارز بیتتورنت پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توانید این ارز را در صرافی بایننس نیز نگه‌داری کنید (اما باید مراقب آی پی ایران باشید).

کاربرد بیت تورنت

به اشتراک گذاری پهنای باند

بیت تورنت به افرادی که قصد دانلود و دریافت فایلی (Downloaders) از اینترنت را دارند، این امکان را می‌دهد تا به ازای دادن مقداری ارز BTT به بارگذاران محتوا (Uploaders)، از پهنای باند به اشتراک گذاشته شده توسط آن‌ها استفاده کنند و به این ترتیب سرعت دانلودشان بالاتر رود. در واقع با انگیزه درآمدزایی از طریق BTT، بارگذاران محتوا پهنای باند و فضای ذخیره خود در سطح وب را در اختیار افراد در شبکه قرار می‌دهند و آپلود خود را به تعویق میاندازند.

برخی از سوالات متدوال درباره بیت تورنت ؟

خرید بیت تورنت در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

رابکس در حال حاضر از ارز بیتتورنت و بیش از ۶۰ ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند. شما نه تنها می‌تواند خرید بیت تورنت خود را در رابکس انجام دهید بلکه فروش بیت تورنت نیز در رابکس ممکن است.

آیا خرید بیت تورنت بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر. خرید و فروش بیت تورنت، مانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی صرافی‌های دیجتال معتبری که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

پیوست: بیت تورنت چیست ؟

بیتتورنت نام یک شرکت است. این شرکت پروتکل و برنامه‌ای با نام بیتتورنت نیز دارد. بیشتر مواقع منظور از بیتتورنت یا BitTorrent پروتکل بیتتورنت است که به اشتباه تورنت یا Torrent خوانده می‌شود. پروتکل بیتورنت یک پروتکل به اشتراک گذاری همتا به همتای فایل است. در حالی که کلمه تورنت نوعی پسوند فایل است. اما رایج شده که بجای پروتکل بیتتورنت» از همین عبارت استفاده می‌شود. در ادامه به توضیح پروتکل بیتتورنت می‌پردازیم.

بیتتورنت (BitTorrent) از پروتکل‌های به اشتراک گذاری فایل‌ها است که با استفاده از روش همتا به همتا ( یا Peer-to-Peer)، حجم بالایی از فایل‌ها را به مقصد می‌رساند. این پروتکل با هدف کاهش فشار موجود بر روی سرورها و پهنای باند مصرفی آن‌ها طراحی شده است. طوری که خود کاربران انتقال فایل‌ها را انجام دهند.

روش کار در این پروتکل به این شکل است که فایل‌ها به قطعات یا فایل‌های کوچکتر تقسیم می‌شوند و هر فایل کوچکتر با توجه به درخواست دریافت شده، برای فرد ارسال می‌شود. در این زمان، خود فرد یا کاربر هم به مانند یک سرور عمل می‌کند و آن فایل کوچک را در اختیار سایر کاربران قرار می‌دهد و در مقابل، فایل‌های ناموجود را درخواست می‌کند. پروتکل بیتتورنت هوشمند است و بهترین منبع (کاربر) را برای دریافت هر فایل کوجک تشخیص می‌دهد و این گونه سرعت انتقال فایل بهینه‌تر می‌شود.

البته برای کنترل شبکه و کاربران، سرورهایی نیز وجود دارد که به آن‌ها Tracker می‌گویند. از آنجایی که ارتباط کاربران با یکدیگر در این شبکه از نوع کاربر به کاربر است، کمی امنیت پروتکل تحت تاثیر قرار می‌گیرد. البته منظور از غیرامن بودن وجود مشکل در پروتکل نیست. وجود فایلی است که بر آن نظارت نشده است. وظیفه ترکر (Tracker) هم نظارت بر روی فایل‌ها است


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Onix حقوقدانان نیشابور چگونه بهترین برند تشک را تشخیص بدهیم م ا ن و سید محمد موسوی بهترین برای تو ... مدرسه شاد Ava’s diary --- پکیج برقی