محل تبلیغات شما

بایننس کوین (bnb) چیست ؟

بایننس کوین (Binance Coin)، با نماد BNB توکن بومی صرافی بایننس است. این ارز دیجیتال بر روی شبکه بلاکچین اتریوم (blockchain Ethereum)‌ و با استاندارد ERC 20 ایجاد شده است. حداکثر BNBهایی که می‌تواند وجود داشته باشد به ۲۰۰ میلیون BNB محدود شده است. در حال حاضر از عرضه BNB دو سال می‌گذرد.

وظیفه بایننس کوین، تسهیل عملیات در صرافی بایننس و ایستم آن است. این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه‌ها در صرافی بایننس، و اعمال تخفیف برای این هزینه‌ها در صورت استفاده از بایننس کوین استفاده می‌شود. هزینه‌هایی مانند هزینه تبدیل ارزها به یکدیگر. در واقع، اگر در صرافی بایننس انتخاب کنید که هزینه عملیات خود را (مانند تبدیل ارزها به یکدیگر) با استفاده از بایننس کوین بپردازید، به شما تخفیف داده می‌شود و این تخفیف با استفاده از ارز بایننس کوین محاسبه و اعمال می‌شود.

کاربردهای بایننس کوین

یک: پرداخت هزینه‌های صرافی و بهره بردن از تخفیف

فلسفه پشت بایننس کوین به بیت کوین بسیار شبیه است. در سال اول عرضه BNB، اگر شخصی انتخاب می‌کرد که هزینه عملیات خود را در این صرافی از BNBهای خود بپردازد. از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شد. این مقدار تخفیف در هر سال نصف می‌شود (مانند پاداش استخراج‌کنندگان در شبکه بیت کوین). در نتیجه در سال دوم میزان تحفیف به ۲۵ درصد تغییر می‌کند. در سال‌های بعدی نیز این میزان تخفیف به ۱۲.۵، ۶.۲۵ و … خواهد رسید.

دو: شرکت در عرضه اولیه‌ها (ICO)

کوین‌های مختلف در صرافی بایننس در زمان‌های مختلف عرضه می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای BNB آن است که با استفاده از این ارز می‌توانید در این عرضه اولیه‌ها شرکت کنید. و مثلا در ارزی که قرار است در آینده در بایننس لیست شود سرمایه‌گذاری کنید. علاوه بر این امکان تبدیل این ارز به بسیاری از ارزهای دیگر نیز وجود دارد.

این ارز دیجیتال حمایت سایر شرکت‌ها را نیز به دست آورده. شرکت‌هایی مانند آپ لایو (Uplive)، نخستین برنامه برتر پخش مستقیم ویدیوی زنده مستقیم آسیا.

آپ لایو یا Uplive یک اپلیکیشن یا برنامه گوشی همراه است که نمایش‌های زنده را پخش می‌کند. این برنامه بیش از 20 میلیون کاربر دارد. پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۱۷ درآمد آپ لایو حدود 100 میلیون دلار بوده است. آپ لایو خودش تصمیم گرفته تا ارز دیجیتال خود را به نام Gifto راه اندازی کند.

سوزاندن BNBها برای حفظ ارزش بایننس کوین

باینسس یک برنامه دیگر نیز برای خرید مجدد BNBها دارد. این پلتفرم قصد دارد تا با استفاده از ۲۰ درصد سودش شروع به خرید مجدد BNBها (و در واقع سوختن یا از بین بردن آن‌ها) بکند و این کار را تا زمانی که حداکثر ۵۰ درصد از BNBها یا 100 میلیون BNB باقی بماند ادامه دهد. با این کار تنها ۱۰۰ میلیون BNB در چرخه وجود خواهد داشت، موضوعی که ارزش این ارز را در طول زمان حفظ خواهد کرد.

اواسط آپریل – 2018 بود که Binance اعلام کرد 2،220،314 توکن BNB (تقریبا 30 میلیون دلار) را سوزانده است.

تاریخچه بایننس

بایننس کوین به صورت یک عرضه اولیه (ICO) در ژانویه سال 2017 به بازار عرضه شد. ده درصد یا یا 20 میلیون توکن BNB به سرمایه گذاران فرشته (angel investors)، مقدار  40٪ یا 80 میلیون توکن به تیم موسس بایننس و 50٪ باقیمانده یا 100 میلیون توکن از طریق فرآیند ICO به شرکت کنندگان مختلف عرضه شد.

سرمایه‌گذار فرشته (Angel investor) سرمایه‌گذاری است که سرمایه یک یا چند شرکت نوپا را فراهم می‌کند. بر خلاف یک شریک، سرمایه‌گذار فرشته به ندرت در مدیریت شرکت دخالت می‌کند. پس از اینکه سرمایه‌گذاری مرحله کشت ایده به نتیجه رسید و یک کسب‌وکار شکل گرفت، نوبت به مرحله دوم سرمایه‌گذاری می‌رسد. در این مرحله سرمایه‌گذاران فرشته وارد کسب‌وکار می‌شوند. میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها اغلب به ۱ تا ۲ میلیون دلار می‌رسد و سرمایه‌ها بیشتر شخصی می‌باشد (منبع: ویکیپدیا).

تقریبا نیمی از سرمایه جمع آوری شده صرف بازاریابی و ساخت برند بایننس شده است. حدود یک سوم نیز برای ساخت پلتفرم بایننس و زیرساخت‌های آن مورد استفاده قرار گرفته.

کاربردهای قابل توجه بایننس کوین

پرداخت هزینه‌های شبکه، تحفیف و شرکت در ICOها و حفظ ارزش BNB در طول زمان

1. شما می توانید از BNB برای پرداخت هرگونه هزینه در پلتفرم Binance استفاده کنید (مانند هزینه تبدیل ارزها به یکدیگر). وقتی از BNB برای پرداخت هزینه استفاده کنید، از تخفیف قابل توجهی بهره‌مند خواهید شد:

سال اول: 50٪
سال دوم: 25٪
سال سوم: 12.5٪
سال چهارم: 6.75٪
سال 5: بدون تخفیف

حفظ ارزش BNB در طول زمان

سوختن BNBها .
هر سه ماه، بایننس بر اساس حجم مبادله خود مقداری از BNBهایش را می‌سوزاند تا اینکه 50٪ از کل BNB بیشتر باقی نماند. اینگونه ارزش این ارز در طول زمان حفظ خواهد شد.

برخی از سوالات متدوال درباره بایننس کوین ؟

خرید بایننس کوین در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

رابکس در حال حاضر از ارز بایننس کوین و بیش از ۶۰ ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند. شما نه تنها می‌تواند خرید بایننس کوین خود را در رابکس انجام دهید بلکه فروش بایننس کوین نیز در رابکس ممکن است.

آیا خرید بایننس کوین بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر. خرید و فروش بایننس کوین، مانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی صرافی‌های دیجتال معتبری که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بوتیک کودک صعود به موفقییت خرید کتاب زبان حق با تو بود MUSICBUX بازتاب اندیشه های علمی طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی پاورپوینت آمادگی دفاعی نهم و دهم ♚حـــصـــار وجــــــــودمـــ... آمونیوم دی کرومات